15. 3. 2019

Celkem 26 žáků z šestých až osmých tříd se rozhodlo dne 13. března 2019 uctít památku hrdiny II. čs. odboje Jana Hrubého - rodáka z Kunovic.

Jan Hrubý (4. března 1915-18. června 1942) byl příslušník československé armády ve Velké Británii, člen výsadku Bioscop a jeden ze sedmi výsadkářů, kteří zahynuli v kryptě pravoslavného kostela svatých Cyrila a Metoděje po atentátu na R.Heydricha.

Žáci u pomníku Jana Hrubého v Kunovicích položili kytici a zapálili svíčky.

Jsem rád, že se již čtvrtým rokem daří připomínat život statečného parašutisty z Kunovic.

Součástí vzdělávání o historii čs. odboje za II. světové války je na naší škole výstava Čs. letci v RAF, se kterou budou moci žáci pracovat do konce měsíce března.

Další činností je tvorba tématických informačních plakátů o jednotlivých parašutistech.

Všechny uvedené vzdělávací aktivity jsou také připomínkou 80. výročí okupace a vzniku Protektorátu Čechy a Morava.

Děkuji všem za účast a zájem o dejiny našeho národa.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu