16. 4. 2019

To, jak jsou žáci 8.A kreativní, ukázali v hodině literární výchovy. Jejich úkolem bylo vytvořit vlastní hororovou povídku. Inspirací k tvorbě jim byly povídky Edgara Allana Poa, který je považován za zakladatele moderní hororové prózy. Využili jsme s žáky dvě hodiny literární výchovy jdoucí za sebou, vytvořili si temnou atmosféru a každý z žáků předstoupil se svou povídkou. Nestačila jsem žasnout, co jsou žáci schopni vymyslet, a jedna strašidelná povídka byla vystřídána ještě strašidelnější povídkou. Navíc každý z žáků měl jmenný seznam a každému ze zúčastněných přiřadil 1 až 5 bodů.

Vyhodnotili jsme tedy s žáky nejlepší povídky: 1. místo Julča Nečasová s dokonalou povídkou Černá matka, 2. místo Zuzka Juřičková s povídkou Nevinná vražda a 3. místo Michal Kročil s povídkou Krvavé sny. Výherci byli odměněni sladkostí!

Z těchto povídek vytvoříme knihu s názvem Hororové povídky 8.A, která bude doplněna ilustracemi! Tuto knížku si budete moct přečíst v relaxační místnosti.

Mgr. Petra Koudelníčková - vyučující českého jazyka