10. 10. 2018

V průběhu prázdnin a měsíce září se nám ve spolupráci s odbornou firmou podařilo založit malou školní zahrádku. Na zřízení zahrádky byla získána dotace ze Zlínského kraje z programu Podpora ekologických aktivit v kraji pro rok 2018.

Na zahrádce jsou vybudované tři vyvýšené záhony pro pěstování bylinek, jahod a sezónní zeleniny. U plotu kolem areálu školy jsou vysázené maliny a ostružiny a zahrádka je doplněna borůvkami, dřínem, muchovníkem a květinami.

Zahrádka je také vybavena prvky pro sledování živočichů, kteří – jak doufáme – naši zahrádku osídlí (hmyzí domek, ptačí krmítko, motýlí domeček).

Práci na zahrádce žákům usnadní odkládací stůl (který bude využíván i pro badatelskou výuku) a úložná lavice na nářadí a kompostér na bioodpad ze zahrádky.

Během roku žáky čeká několik aktivit a badatelských činností, které budou moci díky zahrádce realizovat (výroba popisových štítků, příprava kuchařky a jídel dle receptů a zkoumání živočichů, kteří zde žijí).

Mgr. Martina Plačková